Wytrzymałe i piękne. Takie właśnie powinny być tarasy

okrywane kostką brukową. Jeżeli nie ma żadnej podbudówki to korzysta się z konstrukcji stalowych lub drewnianych. Jednak to jakich materiałów użyjemy leży tylko w naszej gestii, należy jednak pamiętać, że schody zewnętrzne musz

Wytrzymałe i piękne. Takie właśnie powinny być tarasy Dasag Śląsk

Schody w ogrodzie na medal

Zewnętrzne schody można wykonać na wiele różnych sposobów i z różnych materiałów. Schody z żelbetonu najczęściej pokrywa się płytkami, skarpy i nasypy są z kolei pokrywane kostką brukową. Jeżeli nie ma żadnej podbudówki to korzysta się z konstrukcji stalowych lub drewnianych.

Jednak to jakich materiałów użyjemy leży tylko w naszej gestii, należy jednak pamiętać, że schody zewnętrzne muszą być wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. W innym przypadku bardzo szybko zaczną źle wyglądać, zamiast ozdabiać nasz ogród i obejście wokół domu.


Schody tarasowe

Schody do tarasu czy balkonu to dobre rozwiązanie, aby stworzyć unikalne przejście z domu do ogrodu. Schody tarasowe wykonuje się zazwyczaj od razu przy budowaniu nieruchomości, można je też dorobić już po zakończonej budowie.

Schody mogą być oparte o konstrukcje z betonu lub mogą mieć konstrukcję szkieletową. Wszystko tutaj zależy od fasonu w jakim wykonany jest balkon lub taras. Betonowe schody zazwyczaj wykłada się płytkami, rzadziej stosuje się drewna egzotyczne, które ze względu na swoją trwałość są bardzo dobrym wyborem do zastosowań zewnętrznych.


Wymiary schodów regulują przepisy budowlane zawarte

Schody znane są od najstarszych czasów. W starożytności i średniowieczu miały zastosowanie czysto praktyczne. Jedynie stopnie zewnętrzne, wykonane z kamienia, pomimo prostej konstrukcji stanowiły element architektoniczny zdobiący, podkreślający rangę obiektu (schody wiodące do świątyni, kościoła, zamku itp. Dopiero w okresie renesansu zaczęto stosować bardziej dekoracyjne formy schodów. Oprócz schodów reprezentacyjnych w pałacach, bibliotekach, teatrach, domach mieszkalnych stosowano także ciasne, słabo oświetlone, niewygodne schody dla służby. Wymiary schodów regulują przepisy budowlane zawarte w rozporządzeniu ministra właściwego do spraw budownictwa (rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie), zgodnie z nimi minimalne, wymagania zależą od przeznaczenia budynków (budynki mieszkalne, użyteczności publicznej, służba zdrowia) przeznaczenia schodów ? wejścia do piwnic, na poddasze mogą zawierać mniej wygodne schody.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Schody