Odpowiedzialnie czyli ekologicznie - oszczędzaj wodę!

ny miasta, ponieważ, zwłaszcza w dużych szpitalach leczy się wielu pacjentów, którzy bardzo często korzystają z WC, więc oczyszczenie ścieków od razu w szpitalnej oczyszczalni pozwala na to, że do miejskiej sieci kanalizacyjnej tr

Odpowiedzialnie czyli ekologicznie - oszczędzaj wodę! Zapraszamy do sklepu

Budowa szpitalnych oczyszczalni ścieków

Obecnie powszechnie budowane są szpitalne oczyszczalnie ścieków. Takie rozwiązanie bardzo odciąża system kanalizacyjny miasta, ponieważ, zwłaszcza w dużych szpitalach leczy się wielu pacjentów, którzy bardzo często korzystają z WC, więc oczyszczenie ścieków od razu w szpitalnej oczyszczalni pozwala na to, że do miejskiej sieci kanalizacyjnej trafi dużo mniej ścieków. Dyrektorzy szpitali zdają sobie sprawę z tego, że wiele spośród szpitalnych studzienek kanalizacyjnych jest starych i bardzo zanieczyszczonych przez co stają się niedrożne, dlatego zarządzają co jakiś czas sprawdzanie stanu studzienek kanalizacyjnych i czyszczenie ich przy użyciu nowoczesnych środków. W zachowaniu sterylności wokół szpitala pomaga także wywóz szpitalnych nieczystości na specjalne wysypiska.


Podłączenie wszystkich budynków do oczyszczalni ścieków

Dobre działanie oczyszczalni ścieków będzie możliwe między innymi wtedy, kiedy wszystkie ich elementy zostaną dobrze ze sobą połączone. W większych miastach zdarza się, że wciąż dobudowywane są oczyszczalnie ścieków, na przykład takie, które łączą ze sobą jedną z części miasta. Może być to ta część miasta, która nie posiada dobrej oczyszczalni ścieków i stary, niesprawny już system kanalizacyjny lub bardzo intensywnie zaczęła się rozwijać i dlatego pojawiła się potrzeba postawienia w niej dodatkowej oczyszczalni. Podłączenie różnego rodzaju budynków do nowej oczyszczalni może nie być łatwe, ale na szczęście nowe oczyszczalnie wyposażone są w szereg podejść dla połączeń kanalizacyjnych, co ułatwia wykonanie zaplanowanych robót.


Oczyszczanie - chemiczne

Chemiczne oczyszczanie ścieków ? jedna z metod oczyszczania ścieków. Polega na wytrącaniu niektórych związków rozpuszczalnych lub ich neutralizacji za pomocą procesu koagulacji, neutralizacji, ekstrakcji, elektrolizy, destylacji lub sorpcji na węglu aktywnym. Oczyszczanie chemiczne stosuje się głównie przy ściekach przemysłowych, które zawierają metale ciężkie oraz chemiczne związki organiczne.

W momencie zadziałania substancjami chemicznymi na ścieki uzyskujemy:

zobojętnienie ścieków,
wydzielenie ze ścieków substancji stałych,
wydzielenie ze ścieków substancji organicznych, koloidalnych i związków rozpuszczalnych, przede wszystkim soli metali ciężkich,
odkażenie ścieków,
usunięcie przykrego zapachu,
utlenienie substancji ściekowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chemiczne_oczyszczanie_%C5%9Bciek%C3%B3w