Czy opłaca się sprzątać samemu?

pranie wykładzin krakówJeśli mowa o posprzątaniu własnego pokoju o powierzchni kilku metrów kwadratowych to oczywiście nie ma o czym mówić - warto sprzątnąć samemu.
Nie zajmie to wiele czasu. Co jeśli do posprzątania jest większa powierzchnia? Co jeśli musimy posprzątać cały dom o powierzchni ponad stu metrów? Wtedy na takie sprzątanie trzeba przeznaczyć wiele godzin.

W tym miejscu należy zadać sobie jedno podstawowe pytanie - ile warta jest godzina mojej pracy? Jeśli w ciągu godziny konstruktywnej pracy zawodowej zarabiasz znacznie więcej niż wynosi godzinowa stawka firm lub osób zajmujących się sprzątaniem to nie warto tracić swojego cennego czasu.

No chyba, że ktoś bardzo lubi sprzątać jest to forma relaksu w wolnym czasie.

Wtedy to spoko, ma sens. W sytuacji kiedy zarabiamy mniejszą stawkę godzinową niż kosztuje sprzątanie - warto sprzątać samemu.

Po prostu to się opłaca.

O sprzątaniu - kulturalnie

pranie wykładzin kraków
W polskiej kinematografii zapisało się kilka słynnych kreacji sprzątaczek: sprzątaczki w kultowej polskiej komedii Co mi zrobisz jak mnie złapiesz, sprzątaczka w klubie sportowym "Tęcza" grana w filmie Miś przez Hannę Skarżankę, w tej samej roli w filmie Ryś plejada gwiazd polskiego filmu: Grażyna Szapołowska, Joanna Żółkowska, Krystyna Janda, Dorota Stalińska, Anna Majcher i Beata Tyszkiewicz. Tytuł Une femme de ménage czyli Sprzątaczka nosi francuski film w reż.
Claude'a Berri z 2002 r. Główne postacie sprzątaczek lub sprzątaczy można znaleźć również w innych filmach2: Good Will Hunting (1997, reż. Gus Van Sant), Joe Dirt (2001, reż. Dennie Gordon), My Life Without Me (2003, reż.

Isabel Coixet), Vera Drake (2004, reż.

Mike Leigh), Volver (2006, reż. Pedro Almodóvar), La Sconosciuta (2006, reż. Giuseppe Tornatore). Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%85tacz

Korzyści płynące z zatrudnienia firmy sprzątającej

W dzisiejszych czasach każdy z nas boryka się z niedoborem czasu.

Natłok obowiązków jest tak duży, iż niejednokrotnie zupełnie nie mamy czasu na odpoczynek, nie wspominając już o jakimś hobby.

Doba ma 24 godziny, w których musimy zmieścić obowiązki zawodowe, domowe, spędzanie czasu z rodziną, a niejednokrotnie także wiele innych. Warto więc zastanowić się nad rozwiązaniem, które pomoże nam zaoszczędzić wiele godzin miesięcznie. Możemy skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej, która zadba o porządek w naszym domu bądź mieszkaniu. Za niewielką cenę zyskamy niezbędny czas, który możemy spożytkować na odpoczynek lub inne ważne sprawy. .

Widok do druku:

pranie wykładzin kraków