O regeneracji hydrauliki

zemysłowym, górnictwie odkrywkowym i skalnym, energetyce (hałdowanie węgla kamiennego w elektrociepłowniach), leśnictwie, w sektorze komunalnym (składowiska odpadów), portach oraz kolejowych terminalach przeładunkowych. Wykorzy

O regeneracji hydrauliki

Spycharka gąsienicowa

Spycharka gąsienicowa ? ciągnik gąsienicowy, zaliczany do grupy maszyn do robót ziemnych. Maszyna ta przeznaczona jest do wykonywania prac ziemnych w budownictwie ogólnym lub przemysłowym, górnictwie odkrywkowym i skalnym, energetyce (hałdowanie węgla kamiennego w elektrociepłowniach), leśnictwie, w sektorze komunalnym (składowiska odpadów), portach oraz kolejowych terminalach przeładunkowych.

Wykorzystywana głównie do odspajania gruntu, wykonywania wykopów, przemieszczania urobku na bliskie odległości, zagęszczania podłoża, niwelacji i profilowania terenu oraz innych prac przy użyciu lemiesza, zrywaka, zaczepu i innych specjalistycznych osprzętów.

Standardowa wersja tej maszyny przystosowana jest do pracy w klimacie umiarkowanym. Może być ona również dostosowana do eksploatacji przy temperaturach powietrza od -50 °C do +50 °C1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spycharka


Postępująca automatyzacja i robotyzacja w budownictwie

Każdy z nas dobrze wie, że niegdyś wszelkiego rodzaju prace budowlane przebiegały w znacznej mierze ręcznie. Oczywiście używano konkretnych narzędzi, ale wszystkie podstawowe i najważniejsze zadania wykonywali ludzie. Z biegiem czasu jednak zaczęła zachodzić mechanizacja i automatyzacja robót, a obecnie w budownictwie można dostrzec postępującą robotyzację. Dzisiejsze maszyny budowlane są mocno zautomatyzowane i produkowane w oparciu o skomplikowane oprogramowania. Tym samym naprawa maszyn budowlanych może być realizowana jedynie przez zespół doświadczonych fachowców, którzy posiadają w tym zakresie odpowiednie przygotowanie merytoryczne i techniczne.


Produkcja na placu budowy

Maszyny budowlane to w praktyce mocno urozmaicony sprzęt, w zależności od tego jakie funkcje i zadania ma spełniać. Decyduje o tym oczywiście specyfika poszczególnych prac budowlanych. Do tych najczęściej spotykanych zalicza się chociażby produkcję konkretnych materiałów jak m.in. produkcję mieszanki betonowej. Do jej przygotowania przydają się różnego rodzaju maszyny takie jak zgarniarki, czy betonowozy. Oczywiście w praktyce roboty budowlane są znacznie bardziej urozmaicone. Mogą być to także różnego rodzaju roboty ziemne czy montażowe. Każdorazowo niezbędny jest dostęp do fachowego sprzętu, który może obsługiwać jedynie doświadczony operator maszyn. W przeciwnym wypadku dość szybko może być potrzebna naprawa maszyn budowlanych, a prace będą przebiegać mozolnie lub mało efektywnie.