Nie tylko fryzjer - warto dbać o siebie

zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się po okresie dojrzewania, nasilają się w ciąży, menopauzie i w zaburzeniach hormonalnych1. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków.

Nie tylko fryzjer - warto dbać o siebie

Cellulit - definicja

Cellulita (skórka pomarańczowa), właściwa medyczna nazwa to lipodystrofia ? nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się po okresie dojrzewania, nasilają się w ciąży, menopauzie i w zaburzeniach hormonalnych1. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból.

Zmiany występują przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt i powodowane są prawdopodobnie przez nadmiar estrogenów w ich organizmie. Cellulit rzadko występuje u mężczyzn.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cellulit


Co to jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny ? zabieg kosmetyczny mający na celu oczyszczenie skóry, wykorzystujący zjawisko kawitacji.

Wibracje ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości powodują wzrost metabolizmu komórek, rozdrabniane są wszelkie zwapnienia, przyspieszone jest krążenie krwi, następuje zwiększenie usuwania zbędnych produktów przemiany materii, aktywowane są różne enzymy w komórkach.

Peeling ultradźwiękowy poprawia wygląd skóry.

Przeciwwskazania:

gorączka,
infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze,
rozrusznik serca,
przerwana ciągłość naskórka w miejscu poddawanym zabiegowi,
zakrzepowe zapalenie żył,
ciąża,
czynna gruźlica,
metalowe implanty,
nowotwory.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Peeling_kawitacyjny


O kosmoceutykach

Kosmeceutyk ? środek działający leczniczo. Dzięki specyficznym właściwościom pielęgnacyjnym i leczniczym, odgrywają one coraz większą rolę, np. w dermatologii. Od lat 70. ubiegłego stulecia stanowią one odrębną grupę kosmetyków. Oprócz działania leczniczego wykazują one działanie pielęgnacyjne, dzięki zawartości aktywnych składników, które mogą wpływać na procesy fizjologiczne zachodzące w skórze człowieka. Kosmeceutyki wyróżniają się zwiększoną ilością i dużym stężeniem substancji aktywnych (leczniczych). Do ich tworzenia wykorzystuje się najnowsze wynalazki z dziedziny biotechnologii i farmakologii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmeceutyk